Press "Enter" to skip to content

Kas yra raktinių žodžių SEO ?

Raktiniai žodžiai – tai dažniausiai vartojami žodžiai ir frazės, dar vadinami paieškos užklausomis, kurias žmonės įveda į „Google” paieškos puslapį, ieškodami informacijos apie produktus, paslaugas, mokomąsias temas ir pan. Iš esmės raktiniai žodžiai apibrėžia, apie ką jūsų turinys yra skirtas paieškos sistemoms.

Kad jūsų svetainė būtų reitinguojama, turite išsiaiškinti atitinkamus raktažodžius, kurių ieško žmonės jūsų nišoje, ir pagal juos kurti turinį. Nesvarbu, kokios aukščiausios kokybės būtų jūsų svetainės straipsniai, jei žmonės neieškos tų raktažodžių, į kuriuos orientuojatės, iš jų nebus jokios naudos, o jūsų sunkus darbas nueis perniek. Štai kodėl raktinių žodžių tyrimas yra labai svarbus.

Gana dažnai pasitaiko, kad daugelis žmonių, ypač tinklaraštininkų, susiduria su raktažodžių tyrimo problema. Kai kurie žmonės apskritai nežino, kaip atlikti raktažodžių tyrimą, o kiti randa nenaudingus pusiau išgalvotus raktažodžius, kurie neatitinka jų verslo, nors jie gali pritraukti didelį srautą į jų svetainę.

Kaip atlikti raktinių žodžių tyrimą SEO optimizavimui

Pirmasis žingsnis – atsidurti potencialių klientų arba žmonių, į kuriuos orientuojatės, vietoje. Pavyzdžiui, jei savo svetainėje parduodate arba rekomenduojate batus, paklauskite savęs, ko ieškotumėte internete, norėdami rasti geriausius batus, arba kur ieškotumėte rekomendacijų ir kokios būtų jūsų paieškos užklausos. Tai ne kas kita, o terminai ir frazės, kurias naudosite norėdami rasti norimą informaciją, mūsų atveju – „geriausi batai”.

Visi žinome, kad pirkdami batus ieškome patogumo ir kokybės. Dabar atsidarykite „Google”, įveskite „patogūs batai“ ir palaukite, kol bus įkelti „Google” paieškos pasiūlymai. Tai, ką ten gausite, šios rekomendacijos, yra geriausi raktažodžiai, kuriuos galite naudoti savo tinklaraščio įrašams. Pavyzdžiui, kai kurie iš pasiūlymų bus tokie – geriausi patogūs batai, geriausi patogūs batai vasarai, geriausi patogūs sportiniai batai, geriausi patogūs sportbačiai ir t. t.

Dabar, jei norite orientuotis į ilgus uodegos raktažodžius, nes juos palyginti lengva reitinguoti, įveskite, pavyzdžiui, „geriausi patogūs batai [tarpas]” ir palaukite, kol bus įkelti automatinio užbaigimo pasiūlymai. Dabar gausite dar keletą raktažodžių idėjų, pavyzdžiui, geriausi patogių batų prekių ženklai, geriausi patogūs batų vidpadžiai, geriausi patogūs batai darbui, geriausios patogių batų bendrovės ir t. t.

Visi šie raktažodžiai yra dažniausiai naudojami raktažodžiai, kurių žmonės ieško „Google”. Dabar įveskite „geriausi patogūs batai [erdvė]”, gausite kažką panašaus – geriausi patogūs batai vaikščiojimui, geriausi patogūs batai kelionėms, geriausi patogūs batai bėgimui, geriausi patogūs batai vaikščiojimui, geriausi patogūs batai vyrams, geriausi patogūs batai slaugytojoms ir t. t.

Pagal https://kasyraseo.lt/seo-paslaugos/